Ботулінотерапія

Ботулінічний токсин використовується на сьогоднішній день практично у всіх напрямках клінічної медицини і його ефективність має високий рівень доказовості.
Показання для використання ботулінотоксину:
Фокальні дистонії (постійне або періодичне напруження певних м’язових груп). Для даного виду розладів ботулінотерапія – це терапія вибору, оскільки має найвищий рівень доказовості своєї ефективності за даними європейських і американських рекомендацій при наступних розладах:
- блефароспазм;
- цервікальна дистонія (спастична кривошия);
- геміфаціальний спазм;
- невралгія тройничного нерва;
- хронічна мігрень, резистентна до стандартної медикаментозної терапії;
- хронічний головний біль напруги;
- спастичність верхніх і нижніх кінцівок (в тому числі контрактури після інсульту, скутість, порушення пози / ходи).
Сьогодні лікування ботулінотерапію використовують уже понад 60 країн, а реєстрації препарату передували роки численних клінічних досліджень. Застосування ботулінотерапії, якщо оцінювати її з позиції наслідків для здоров’я людини, значно безпечніше, ніж величезна більшість пігулок. Реакції на ботулінічний токсин носять тимчасовий та локальний характер, на відміну від медичних препаратів, що негативно впливають на стан нирок та печінки. Застосування ботулінотерапії в неврології має декілька важливих переваг:
- відмінна переносимість препарату пацієнтами;
- вірогідність побічних ефектів мінімальна;
- застосування є повністю безпечним;
- довготривала лікувальна дія препарату.
Ефект лікування ботулінотерапією в значній мірі залежить від характеру захворювання, зазвичай, він починає проявлятися уже за два - три дні після ін’єкції, а стійкої ефективності слід очікувати на 10 -14 день. Шукаєте ефективного та сучасного лікування неврологічних захворювань? Потребуєте позбавлення болю та загального покращення стану? Відвідайте Медичний центр Нейра, аби пройти обстеження, отримати консультацію кваліфікованого невролога та зробити ботулінотерапію за наявності показань. Лікування ботулінотоксином проводить кваліфікований лікар невролог, нейрохірург під контролем міографії або ультразвуку – максимально безпечно та ефективно. Отже, не зволікайте та вже найближчим часом зверніться до лікаря, аби позбутися болю та покращити якість життя.

Як проводять ботулінотерапію? Препарат вводять внутрішньомязово.
Місце введення та дозування лікар підбирає індивідуально. Ефект наступає від 2 до 12 днів та зберігається до року.
Ми дотримуємось світових стандартів ботулінотерапії:
- індивідуальний підхід до кожного пацієнта;
- сертифіковані спеціалісти;
- безпечні та ефективні препарати;
- динамічне спостереження пацієнта;
- використання ботулінотерапії в комплексному лікуванні неврологічних захворювань.

Гуменюк Василь Якович – лікар-нейрохірург вищої категорії, має 30-річний досвід роботи в нейрохірургії та неврології. Володіє сучасними нейрохірургічними методами лікування, має 5-ти річний досвід використання ботулінотоксину у пацієнтів неврологічного профілю. Член ГО "Українська асоціація нейрохірургів".