Електроенцефалографія (ЕЕГ) – це діагностичний метод, який вивчає електричну активність головного мозку. ЕЕГ дозволяє виявити патологію, провести диференціальну діагностику та правильно поставити діагноз.
Електроенцефалограма проводиться у різний час доби, залежно від поставлених завдань.
ЕЕГ моніторинг буває:
- рутинний (простий) - 15-30 хвилин;
- денний;
- нічний;
- добовий.
Показання до проведення ЕЕГ:
- аутизм;
- епілепсія з нічними та денними нападами;
- когнітивна епілептиформна дезінтеграція;
- напади нез'ясованої етіології;
- порушення пам'яті, концентрації, уваги;
- поведінкові порушення, психологічні відхилення;
- судоми;
- енурез;
- мовна патологія;
- снохождение, сноговоріння, часті пробудження уві сні;
- заїкання;
- синдром Дауна;
- ДЦП;
- гіперактивність у дітей;
- внутрішньоутробні ураження мозку, патології, набуті у процесі пологів;
- аутистичний регрес;
- затримка дитини у розвитку;
- травми голови;
- інсульти;
- пухлини;
- інфекційні пошкодження ЦНС.
Протипоказання:
- порушення цілісності шкірних покривів шиї та голови (травми, садна, рани, післяопераційні шви);
- запальні процеси на шкірі голови та шиї.
Нічний ВІДЕО-ЕЕГ моніторинг.
Проведення діагностичної електроенцефалограми вночі вважається у неврологів «золотим стандартом». Нічний період включає неспання, підготовку до сну, дрімоту, сон, пробудження.
Нічний моніторинг найбільш інформативний, що дозволяє відстежити біоелектричну активність мозку, яка не відображається під час неспання. Дослідження супроводжуються відеофіксацією, на устаткуванні здатному якісно знімати у повній темряві.
Мозкова активність у різні періоди нічного сну чітко реєструється та розшифровується фахівцем. Епілептиформна активність без нападів у більшості випадків проявляється лише уві сні, що дає можливість точної діагностики та адекватного лікування.
Відеозйомка, зіставлена з розшифровкою нічного ЕЕГ, дасть повну картину, допоможе виявити тип нападу, диференціювати діагноз.
Підготовка та проведення:
ВІДЕО-ЕЕГ моніторинг – процедура з високим ступенем діагностичних ознак, ефективна, безпечна. Проводиться на сертифікованому обладнанні відповідно до міжнародних стандартів: Метод безболісний, обстеження здійснюється у період фізіологічного сну.
Одягається шапочка, оснащена електродами, або чашечкові електроди для прийому мозкових імпульсів. Для виявлення прихованих патологій використовується додаткове обладнання для стимуляції, такі подразники, як: яскраве світло, звук, гіпервентиляція. Провокація нападу застосовується при епілептиформної активності, щоб виявити осередок подразнення.
Дослідження проводиться під час неспання та у різних фазах сну. Важливий момент засинання та обстеження як мінімум двох повних фаз сну.
Батьки мають бути готові до прояву спровокованих нападів на першій фазі дослідження. Іноді дитину будять в інтервалі між 4.00 – 5.00, це називається депривація сну, після чого знову дають заснути.
Вранці батьків піднімають за півгодини до підйому дитини. При необхідності повторюється процедура з подразниками та дослідження завершується.
Обстеження не має вікових обмежень, проводиться від народження, немає протипоказань для вагітних. Доросла людина проходить процедуру усвідомлено, дитина має бути підготовлена до ЕЕГ у нічний час.
Підготовка дитини включає:
Психологічний настрой. Залежно від характеру та темпераменту дитини батьки розповідають про процедуру в ігровій чи побутовій формі, щоб не викликати зайвий стрес. Добре працює асоціація з польотом у космос, космічними дослідженнями, пригодами. Із собою можна взяти улюблені іграшки, книжки.
Фізіологічна підготовка Рекомендується вночі напередодні обстеження дитини пізніше укласти і розбудити на годину раніше, ніж звичайно. Якщо є можливість не укладати на денний сон, гуляти на свіжому повітрі. Після 18.00 обмежити кількість рідини, не включати до раціону гострих та солоних продуктів. Увечері не грати у збуджуючі ігри.
Вимити голову. Жир, що виділяється з потом – сильний діелектрик. Сушити волосся без застосування засобів укладання. Зняти сережки, шпильки, не заплітати волосся.
Обов'язково присутність супроводжуючої особи. З собою мати змінне взуття, одяг для сну, потрібні речі для особистої гігієни.
Інформувати лікаря про постійний прийом медикаментозних засобів під час консультації.
Медичний центр Нейра успішно проводить електроенцефалограму у нічний час. Кваліфіковані лікарі зацікавлені у грамотній діагностиці та правильному лікуванні. Персонал створить максимально комфортні умови перебування у клініці для проходження нічного ЕЕГ – моніторингу дитині та дорослому.
Додаткова Інформація
Про процедуру Електроенцефалограми
Врач –